Biokominek to najlepsze z rozwiązań jeżeli nie masz możliwości instalacji tradycyjnego kominka czy też na gaz. Świetnie prezentuje się w pomieszczeniach jak i podkreśla wnętrze. Po za tym wszystkim jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem oraz można go zastosować wszędzie bez posiadania komina. W tym artykule chcielibyśmy poruszyć temat o tym jakie biopaliwo najlepiej wybrać do naszego biokominka.

Pozytywy z użytkowania biopaliwa

Jednym z największych pozytywów tego paliwa jest ekologiczność. Jest to najbardziej ekologiczne z paliw bo wypalając się zostawia jedynie po sobie odrobinę dwutlenku węgla oraz parę wodną. Produkowane z naturalnych roślin i nie wytwarza dymu. Ilość wytwarzanego podczas spalania dwutlenku węgla jest tak niska że nie szkodzi w żadnym stopniu zdrowiu. Z kolei to się przyczynia do tego że do biokominka nie potrzeba w żadnym wypadku komina. Natomiast samo pomieszczenie powinno być dobrze wentylowane. Jako firma montująca kominki również w swojej ofercie posiadamy oleje do biokominków. Samo paliwo jest szeroce przebadane i uznane jako jedno z lepszych biopaliw. Olejki są pakowane po litrze a dozownik idealnie pomoże nam w nalaniu odpowiedniej ilości do biokominka. Kolejna z wszelkich zalet biopaliwa jest jego wygoda. Jako iż nie powstają żadne zanieczyszczenia to nie musimy ciągle czyścić naszego urządzenia oraz oszczędzamy czas.

Jakie biopaliwo do biokominka wybrać z pośród dostępnych?

Przede wszystkim najważniejszym czynnikiem powinien być zapach. Są różne biopaliwo do biokominka od przeróżnych producentów i tutaj należy się skupić aby woń była odpowiednia. Dostępne są również płyny które mają dodatkowe zapachy. Takie jak leśne, kawowe, owocowe czy naturalne bezwonne. Dzięki temu sam biokominek może dodatkowo posłużyć jako odświeżacz powietrza.
Kolejnym czynnikiem jaki powinien być brany pod uwagę są certyfikaty oraz atesty “Międzynarodowego Instytutu Zdrowia Publicznego”.

Jak powinniśmy prawidłowo nalewać biopaliwo?

Tutaj nie trzeba się zbytnio rozpisywać bo sam proces nie jest zbytnio trudny. Wystarczy wlać do metalowego pojemnika w biokominku płyn do max 50% pojemności. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko wylania się płynu.

Ważne!!!
Nigdy nie dolewaj płynu podczas palenia się ognia z biokominka. Takie coś mogło by dopuścić się do tragedii – poparzenia czy rozprzestrzenienia ognia. Nie wykonujemy również dolewania zaraz po wygaśnięciu się ognia. Należy odczekać aż biokominek się schłodzi.

Polecamy również zapoznać się ze stroną: Biokominki