Kominek z płaszczem wodnym jest super rozwiązaniem jeśli chcemy zastąpić nasz kocioł C.O (czyli centralne ogrzewanie). Rozwiązanie te jest naprawdę bardzo korzystne w porównanie do ogrzewanie domu za pomocą gazu. Po odliczeniu wszystkich kosztów możesz się sam zaskoczyć że wydatki za ogrzewanie są o połowę tańsze. Dowiedź się więcej w naszym poradniku instalacyjnym kominka z płaszczem wodnym.

Aktualnie coraz więcej osób wybiera ogrzewanie domu przy pomocy wkładów kominkowych. Spowodowane jest to rosnącą ceną gazu, prądu czy też oleju opałowego. Na dodatek trzeba wspomnieć o tym iż sam dym powstający podczas spalania nie zawiera tyle zanieczyszczeń. Takie spaliny z kotłów węglowych dają więcej spalin nie zdrowych dla człowieka. Wkłady zamknięte kominkowe różnią się od tych otwartych dzięki zdecydowanie większej ilości wytwarzanego ciepła. Trzeba dodać że przy otwartej strukturze ciepło to ucieka przez komin nie tak jak przy zamkniętym rozwiązaniu.

Dlaczego warto zainwestować w kominek z płaszczem wodnym

Kominek z płaszczem wodnym może współpracować bez problemu z tradycyjną grzejnikową instalacją C.O (centralnego ogrzewania). Przy czym zachowuje walory ekonomiczne, ekologiczne oraz estetyczne kominka. Spaliny w tym rozwiązaniu nie ogrzewają powietrza a wodę. Cieplna moc tych kominków wynosi od kilkunastu do nawet 42kW. Pamiętać należy jednak że sama moc nie jest stała a zależna w pełni od ilości paliwa w palenisku oraz fazy jego spalania. Kominki te ze względów na bezpieczeństwo muszą pracować w instalacyjnych grzewczych systemu otwartego, a więc takich, w których woda instalacyjna posiada kontakt z atmosferą w otwartym naczyniu.

Płaszcz wodny w takim kominku można wykorzystać do przygotowania ciepłej wody użytkowej w każdym zbiorniku wodnym. Jego stosunkowo duża moc grzewcza może bezpośrednio przygotować wodę bieżącą oraz tą w centralnym ogrzewaniu.  Aby nie dopuścić do zbyt wysokiego ciśnienia wody należy ograniczać temperaturę wody. Dzięki wymyślonemu zastosowaniu o automatycznej regulacji temperatury wody  możemy ustawić odpowiednia dla nas stopnie.

Trzeba pamiętać że jeśli chcemy ogrzać cały dom to należy przygotować odpowiednio do tego zarazem dom jak i instalację grzewczą.

Zobacz naszą ofertę kominki Katowice

Co wybrać kominek powietrzny czy z płaszczem wodnym?

Nie można tutaj odpowiedzieć jednoznacznie co jest lepszym wyborem pomiędzy kominkiem powietrznym czy z płaszczem wodnym. Natomiast każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Kominek powietrzny powinien być wybrany, jeżeli chcemy ogrzewać dom przy pomocy DGP lub dogrzewać pomieszczenie, lecz nie zależy nam na ogrzaniu wody.

Kominek z płaszczem wodnym należy wybrać, jeżeli zależy nam ogrzewaniu wody oraz całego domu. Ten kominek uzyskuje większą moc oraz możliwości co do rozprowadzania ciepła.

Trzeba jednak dodatkowo wspomnieć, że kominek powietrzny jest znacznie tańszy jeżeli chodzi o zakup wkładu kominkowego. Dlatego polecamy zastanowić się nad odpowiednim wyborem.

 

Skorzystaj i TY z naszej oferty Kominki Gliwice