Stylowe wnętrze salonu czy też sypialni może przyozdobić kominek czy też biokominek. W tym momencie może nasunąć się nam pytanie co warto wybrać. Wizualnie nie różnią się zbytnio i oba z nich nadają pomieszczeniu ekskluzywny i nowoczesny wygląd. Dodatkowo dostarczą takich samych atrakcji, wrażeń wizualnych i stworzą nietuzinkową atmosferę. Pomimo tych aspektów te dwa wkłady różnią się diametralnie. W naszym artykule pomożemy wielu osobą, które się zastanawiają czy wybrać kominek czy biokominek. Omówimy ich podobieństwa oraz różnice, dzięki czemu po przeczytaniu tego wpisu będziesz mógł w łatwy sposób dokonać odpowiedniego wyboru.

Jakie cechy decydują czy wybrać kominek czy biokominek?

Do najważniejszego aspektu wyboru pomiędzy kominkiem a biokominkiem jest posiadana kwota na cel zakupu. Podczas wyboru trzeba wiedzieć że biokominek diametralnie różni się cenowo od wykonania kominka. Sam wkład kominkowy może rozpocząć się od około 3000zł zaś przy biokominku mówimy o kwocie 500zł. Dodatkowo trzeba pamiętać o kwocie która trzeba poświecić na obudowanie wkładu. Tutaj już w zależności od tego jaki rodzaj kominka chcemy wybrać cena może się różnić.
Kolejna z różnic jest fakt ten że biokominek jest na bio paliwo a normalny nowoczesny kominek może być na gaz czy drewno. Wiadomo przy paleniu drewnem możemy spodziewać się efektów dźwiękowych, które uwielbiają praktycznie wszyscy. Sprawą najbardziej różniącą jest również moc grzewczą jaką posiadają oba urządzenia. Biokominek maksymalnie może dać tylko 3kW ciepła za to kominek do nawet 18kW i więcej.

Wpływ warunków mieszkalnych na wybór kominka a biokominka

Trzeba o tym głośno powiedzieć biokominek można praktycznie wszędzie zainstalować. W każdym mieszkaniu, restauracji, hotelu, sklepie, salonie, firmie. Natomiast aby zainstalować kominek trzeba spełniać klika ważnych aspektów. Miejsce instalacji nie może być powyżej czwartej kondygnacji naziemnej. Trzeba przede wszystkim posiadać komin oraz musi mieć dopływ powietrza.
Przy montażu biokominka nie potrzeba mieć nawet komina. Wiele osób mówi że ma komin przygotowany pod kominek natomiast nie zawsze on spełnia wszelkie normy. Trzeba pamiętać że jeżeli jest już tam podłączone coś innego to każdy wylot musi posiadać osobne ujście na wylocie.

Co polecamy kominek czy biokominek?

Oczywiście na samym początku trzeba się samego siebie zapytać jaki mamy budżet oraz do czego miał by służyć ten kominek. Jeżeli ma być wykorzystany jako element ozdobny naszego pomieszczenia np. salonu czy tam sypialni to odpowiedź jest prosta – biokominek. Natomiast jeżeli mamy większy budżet i nie tylko kominek ma robić robotę wizualną, a również ogrzewać to należy wybrać kominek tradycyjny. Każdy ma inne wymagania więc każdy po tym artykule z łatwością powinien sobie odpowiedzieć.

My od siebie polecamy najczęściej kominek bo kochamy dźwięk strzelającego drewna i jaką magiczną atmosferę zawsze przynosi nam to do naszego domu.

Zapraszamy do zapoznania się z cenami naszych kominków wchodząc w link – Kominki Tarnowskie Góry