Każdy w mieszkaniu chciałby mieć przytulnie oraz ciepło, aby słyszeć odgłosy strzelającego drewna i palące się drewno. Niestety ale nie każdy może pozwolić sobie na kominek na drewno. Na ratunek wkraczają kominki na biopaliwo.  Najlepszą odpowiedź na to by mieć super efekt w domu oraz palący się ogień.

Role kominka eko – czyli kominek na biopaliwo

Wiele osób uważa że do konkretnego urządzenia salonu czy sypialni niezbędny jest właśnie kominek eko. Każdy z nich uważa że bez niego nie może być domu. Spędzenia przed nim świąt, jesiennych wieczorów czy też chwil z rodziną i przyjaciółmi. Taki klimat może zbudować piec wolnostojący, tradycyjny kominek jak i nowoczesny biokominek.

insidec 10002 biokominek infire biokominek rybnik kominek na biopaliwo

Biokominek – dostarcz ciepło w swoim domu

Takiego rodzaju wkład na biopaliwo mogą również dostarczać ciepło jak i dawać wspaniałe walory dla pomieszczenia. Podczas palenia się w takim wkładzie pomieszczenie można dogrzać nawet do paru stopni. Wiadomo że nie otrzymamy takiego efektu jak podczas palenia w normalnym kominku, ale zawsze jakaś różnica jest. Wszystko to również jest zależne od wyboru czy rodzaju kominka na biopaliwo, które sobie wybierzemy. Biokominki mogą osiągnąć moc do 3kW i są w stanie dogrzać nawet średnie pomieszczenie. Kominek ekologiczny przede wszystkim jest bardzo dobrym wyborem jeżeli chcemy upiększyć swoje mieszkanie.

Ekologia przede wszystkim – brak szkodliwych pyłów

Kolejną z wielu zalet tego urządzenia jakim jest biokominek jest brak powstawania szkodliwych substancji. Podczas palenia bio paliwem nie uświadczymy dużej ilości dwutlenku węgla a jedynie parę wodną. Dzięki temu nie potrzeba również przewodu kominkowego.  Zamontuj więc swój kominek na biopaliwo w każdym pomieszczeniu nie tylko w salonie ale i sypialni, restauracji czy hotelu a może nawet altance. Takiemu kominkowi na biopaliwo praktycznie niczego nie brakuje, a w miejscowościach z zaostrzonymi obostrzeniami sprawdzi się rewelacyjnie. Już nie musisz się martwić że nie możesz mieć tradycyjnego kominka bo zastąpi Ci go właśnie taki kominek na biopaliw!

Do palenia używamy paliwo płynne na bazie alkoholu etylowego. Do jego składowania również nie potrzebujemy dodatkowego miejsca jak przy paleniu drewnem.

Kominek na biopaliwo są już w zasięgu twojej ręki czyli Eko kominki

Aktualnie biokominki nie są już tak drogim i luksusowym sprzętem jak kiedyś. Jego cena zaczyna się już od 500zł a litr paliwa może kosztować 20zł. Dzięki takim zaletom biokominek może sprawić że twój salon stanie się bardziej modny i designerski. Kominek wolnostojący, nowoczesny a może kaflowy? Który z tych powyżej pasuję Tobie najbardziej? Polecamy sprawdzić każdemu naszą ofertę kominek na biopaliwo.