Każdy w mieszkaniu chciałby mieć przytulnie oraz ciepło, aby słyszeć odgłosy strzelającego drewna i palące się drewno. Niestety ale nie każdy może pozwolić sobie na kominek na drewno. Na ratunek wkracza kominek na biopaliwo.  Najlepszą odpowiedź na to by mieć super efekt w domu oraz palący się ogień.

Role kominka eko

Wiele osób uważa że do konkretnego urządzenia salonu czy sypialni niezbędny jest właśnie kominek eko. Każdy z nich uważa że bez niego nie może być domu. Spędzenia przed nim świąt, jesiennych wieczorów czy też chwil z rodziną i przyjaciółmi. Taki klimat może zbudować piec wolnostojący, tradycyjny kominek jak i nowoczesny biokominek.

insidec 10002 biokominek infire biokominek rybnik kominek na biopaliwo

Kominek ekologiczny – dostarcz ciepło w swoim domu

Takiego rodzaju wkład na biopaliwo mogą również dostarczać ciepło jak i dawać wspaniałe walory dla pomieszczenia. Podczas palenia się w takim wkładzie pomieszczenie można dogrzać nawet do paru stopni. Wiadomo że nie otrzymamy takiego efektu jak podczas palenia w normalnym kominku, ale zawsze jakaś różnica jest. Wszystko to również jest zależne od wyboru czy rodzaju kominka na biopaliwo, które sobie wybierzemy. Biokominki mogą osiągnąć moc do 3kW i są w stanie dogrzać nawet średnie pomieszczenie. Kominek ekologiczny przede wszystkim jest bardzo dobrym wyborem jeżeli chcemy upiększyć swoje mieszkanie.

Ekologia przede wszystkim – brak szkodliwych pyłów

Kolejną z wielu zalet tego urządzenia jakim jest biokominek jest brak powstawania szkodliwych substancji. Podczas palenia bio paliwem nie uświadczymy dużej ilości dwutlenku węgla a jedynie parę wodną. Dzięki temu nie potrzeba również przewodu kominkowego.  Zamontuj więc swój kominek na biopaliwo w każdym pomieszczeniu nie tylko w salonie ale i sypialnie restauracji czy hotelu. Takiemu kominkowi na biopaliwo praktycznie niczego nie brakuje, a w miejscowościach z zaostrzonymi obostrzeniami sprawdzi się rewelacyjnie.

Do palenia używamy paliwo płynne na bazie alkoholu etylowego. Do jego składowania również nie potrzebujemy dodatkowego miejsca jak przy paleniu drewnem.

Eko kominki są w twoim zasięgu czyli kominek na biopaliwo

Aktualnie biokominki nie są już tak drogim i luksusowym sprzętem jak kiedyś. Jego cena zaczyna się już od 500zł a litr paliwa może kosztować 20zł. Dzięki takim zaletom biokominek może sprawić że twój salon stanie się bardziej modny i designerski. Kominek wolnostojący, nowoczesny a może kaflowy? Który z tych powyżej pasuję Tobie najbardziej? Polecamy sprawdzić każdemu naszą ofertę kominek na biopaliwo.